Augsnes analīzes - kā notiek paraugu ņemšana
Ja zeme tiek izmantota lauksaimniecībā, tad labāk augsnes analīzes veikt no ražas novākšanas līdz vasarai. Ja netiek izmantota, tad augsnes analīzes var ņemt jebkurā laikā, vienīgi nav ieteicams to darīt lietus laikā, lai nav dubļu, un būtu vēlams izņemt no paraugiem akmeņus, sliekas un kukaiņus.
Augsnes paraugu ņemšanas prasības:
- Vienu paraugu ņem no platības, kas nav lielāka par 6 hektāriem, kur katra platība veido vienu paraugu ņemšanas laukumu.
- Augsnes paraugus ņem ejot pa diagonāli, veicot ap 20 zondējumiem vai lāpstas rakumiem 20 cm dziļumā, katru zondējumu ievietojot spainī un samaisot. Tālāk no samaisītās augsnes paņem vienu paraugu apmēram 1kg, kuru ievieto tīrā traukā vai maisā. Katrs atsevišķais paraugs ir jāievieto atsevišķā traukā un jāiezīmē.
- Augsnes paraugus ņem no viendabīgas augsnes, vienā paraugā nedrīkst likt augsni ar dažādu organisko sastāvu vai dažādiem augsnes tipiem.
- Augsnes analīzes nedrīkst veikt nesen kaļķotā vai mēslotā augsnē. Analīzes drīkst ņemt ne ātrāk kā vienu mēnesi pēc kaļķošanas vai mēslošanas.
- Nav vēlams, ja paraugi satur nesadalījušās augu daļas, dzīvnieku atliekas, akmeņus vai citus piemaisījumus.
Timbro organizēs visus procesus Tavā vietā, ietaupot laiku un uzraugot, lai augsnes analīzes tiktu veiktas kvalitatīvi un ievērojot likumu.